Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1168150R000T9L
Part No.:
Y1168150R000T9L
Datasheet:
Y1168150R000T9L.pdf
Description:
SMR3P 150R TCR0.2 0.01% S B
Product details
1. How to order Y1168150R000T9L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1168150R000T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1168150R000T9L?
Resistance 150 Ohms 150 Ohms 150 Ohms 150 Ohms 150 Ohms
Tolerance ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01%
Power(Watts) 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.5ppm/°C ±0.5ppm/°C ±0.5ppm/°C ±0.5ppm/°C ±0.5ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm)
Height-Seated(Max) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm)