Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y116810K0000F0L
Part No.:
Y116810K0000F0L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
3017 J-Lead
Datasheet:
Y116810K0000F0L.pdf
Description:
RES SMD 10K OHM 1% 0.6W J LEAD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order Y116810K0000F0L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y116810K0000F0L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y116810K0000F0L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y116810K0000F0L Y116810K0000F9L Y1168250R000T9L Y1168250R000T9R Y11681K00000B9L
Part Number Y116810K0000F0L Y116810K0000F9L Y1168250R000T9L Y1168250R000T9R Y11681K00000B9L
Package/Case 3017 J-Lead 3017 J-Lead 3017 J-Lead 3017 J-Lead 3017 J-Lead
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SMR3P SMR3P SMR3P SMR3P SMR3P
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±0.5ppm/°C ±0.5ppm/°C ±0.5ppm/°C ±0.5ppm/°C ±0.5ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm)
Height-Seated(Max) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm)