Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y116810K0000F9L
Part No.:
Y116810K0000F9L
Datasheet:
Y116810K0000F9L.pdf
Description:
RES SMD 10K OHM 1% 0.6W J LEAD
Product details
1. How to order Y116810K0000F9L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y116810K0000F9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y116810K0000F9L?
Image Y116810K0000F0L Y116810K0000F9L Y1168250R000T9L Y1168250R000T9R Y11681K00000B9L
Part Number Y116810K0000F0L Y116810K0000F9L Y1168250R000T9L Y1168250R000T9R Y11681K00000B9L
Resistance 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms 10 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±0.5ppm/°C ±0.5ppm/°C ±0.5ppm/°C ±0.5ppm/°C ±0.5ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm)
Height-Seated(Max) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm)