ams AS1358-BTTT-28
Part No.:
AS1358-BTTT-28
Manufacturer:
ams
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet:
AS1358-BTTT-28.pdf
Description:
IC REG LIN 2.8V 150MA TSOT23-5
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order AS1358-BTTT-28 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the AS1358-BTTT-28 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AS1358-BTTT-28?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AS1358-BTTT-33 AS1358-BTTT-28 AS1358-BTTT-45 AS1375-BTDT-25 AS1351
Part Number AS1358-BTTT-33 AS1358-BTTT-28 AS1358-BTTT-45 AS1375-BTDT-25 AS1351
Manufacturer ams ams ams ams ams
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V
Voltage-Output(Min/Fixed) 2.8V 2.8V 2.8V 2.8V 2.8V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) 0.12V @ 150mA 0.12V @ 150mA 0.12V @ 150mA 0.12V @ 150mA 0.12V @ 150mA
Current-Output 150mA 150mA 150mA 150mA 150mA
Current-Quiescent(Iq) 90 µA 90 µA 90 µA 90 µA 90 µA
Current-Supply(Max) - - - - -
PSRR 92dB ~ 62dB (1kHz ~ 100kHz) 92dB ~ 62dB (1kHz ~ 100kHz) 92dB ~ 62dB (1kHz ~ 100kHz) 92dB ~ 62dB (1kHz ~ 100kHz) 92dB ~ 62dB (1kHz ~ 100kHz)
ControlFeatures Enable Enable Enable Enable Enable
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C