Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y09400R10100F0L
Part No.:
Y09400R10100F0L
Datasheet:
Y09400R10100F0L.pdf
Description:
RES 0.101 OHM 1% 1.5W
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order Y09400R10100F0L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y09400R10100F0L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y09400R10100F0L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y09400R15000J0L Y09400R15000J9L Y09400R10000F9L Y09400R10100F0L Y09400R12120F0L
Part Number Y09400R15000J0L Y09400R15000J9L Y09400R10000F9L Y09400R10100F0L Y09400R12120F0L
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series VCS103 VCS103 VCS103 VCS103 VCS103
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 101 mOhms 101 mOhms 101 mOhms 101 mOhms 101 mOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 1.5W 1.5W 1.5W 1.5W 1.5W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±20ppm/°C ±20ppm/°C ±20ppm/°C ±20ppm/°C ±20ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.689 L x 0.080 W (17.50mm x 2.03mm) 0.689 L x 0.080 W (17.50mm x 2.03mm) 0.689 L x 0.080 W (17.50mm x 2.03mm) 0.689 L x 0.080 W (17.50mm x 2.03mm) 0.689 L x 0.080 W (17.50mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max) 0.190 (4.83mm) 0.190 (4.83mm) 0.190 (4.83mm) 0.190 (4.83mm) 0.190 (4.83mm)