Vishay Dale MCS04020D4992BE000
Part No.:
MCS04020D4992BE000
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MCS04020D4992BE000.pdf
Description:
MCS 0402-25 0.1% E0 49K9
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MCS04020D4992BE000 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCS04020D4992BE000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCS04020D4992BE000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MCS04020D3012BE000 MCS04020D4992BE000
Part Number MCS04020D3012BE000 MCS04020D4992BE000
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case 0402 (1005 Metric) 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT) Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series MCS - Precision MCS - Precision
ProductStatus Active Active
Resistance 49.9 kOhms 49.9 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film Thin Film
Features Anti-Sulfur Anti-Sulfur
TemperatureCoefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Ratings - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm)