Vishay Dale IMS02WWDSH2R7K40
Part No.:
IMS02WWDSH2R7K40
Datasheet:
IMS02WWDSH2R7K40.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 935MA 381MOHM TH
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order IMS02WWDSH2R7K40 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IMS02WWDSH2R7K40 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IMS02WWDSH2R7K40?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 935 mA 935 mA 935 mA 935 mA 935 mA
Current-Saturation(Isat) 935mA 935mA 935mA 935mA 935mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 381mOhm Max 381mOhm Max 381mOhm Max 381mOhm Max 381mOhm Max
Q@Freq 38 @ 7.9MHz 38 @ 7.9MHz 38 @ 7.9MHz 38 @ 7.9MHz 38 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 85MHz 85MHz 85MHz 85MHz 85MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz