Vishay Dale IMS02WWDBH102J40
Part No.:
IMS02WWDBH102J40
Datasheet:
IMS02WWDBH102J40.pdf
Description:
FIXED IND 1MH 80MA 52 OHM TH
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order IMS02WWDBH102J40 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IMS02WWDBH102J40 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IMS02WWDBH102J40?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IMS02WWDBH100K40 IMS02WWDBH101J40 IMS02WWDBH101K40 IMS02WWDBH102J40 IMS02WWDBH102K40
Part Number IMS02WWDBH100K40 IMS02WWDBH101J40 IMS02WWDBH101K40 IMS02WWDBH102J40 IMS02WWDBH102K40
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 1 mH 1 mH 1 mH 1 mH 1 mH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 80 mA 80 mA 80 mA 80 mA 80 mA
Current-Saturation(Isat) 45mA 45mA 45mA 45mA 45mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 52Ohm Max 52Ohm Max 52Ohm Max 52Ohm Max 52Ohm Max
Q@Freq 49 @ 790kHz 49 @ 790kHz 49 @ 790kHz 49 @ 790kHz 49 @ 790kHz
Frequency-SelfResonant 4.5MHz 4.5MHz 4.5MHz 4.5MHz 4.5MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz