Vishay Dale IMS02WWDEB3R9K40
Part No.:
IMS02WWDEB3R9K40
Datasheet:
IMS02WWDEB3R9K40.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 755MA 576MOHM TH
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order IMS02WWDEB3R9K40 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IMS02WWDEB3R9K40 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IMS02WWDEB3R9K40?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 755 mA 755 mA 755 mA 755 mA 755 mA
Current-Saturation(Isat) 755mA 755mA 755mA 755mA 755mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 576mOhm Max 576mOhm Max 576mOhm Max 576mOhm Max 576mOhm Max
Q@Freq 40 @ 7.9MHz 40 @ 7.9MHz 40 @ 7.9MHz 40 @ 7.9MHz 40 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 73MHz 73MHz 73MHz 73MHz 73MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz