Transko Electronics, Inc. CS63B-F3050CQ12-48.000M-TR
Part No.:
CS63B-F3050CQ12-48.000M-TR
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
CS63B-F3050CQ12-48.000M-TR.pdf
Description:
48.000MHz Crystal, 6.0 X 3.5 Cer
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CS63B-F3050CQ12-48.000M-TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CS63B-F3050CQ12-48.000M-TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CS63B-F3050CQ12-48.000M-TR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CS63B-F3050CQ12-48.000M-TR
Part Number CS63B-F3050CQ12-48.000M-TR
Manufacturer Transko Electronics, Inc.
Package/Case 2-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Series CS63B
ProductStatus Active
Type MHz Crystal
Frequency 48 MHz
FrequencyStability ±50ppm
FrequencyTolerance ±30ppm
LoadCapacitance 12pF
ESR(EquivalentSeriesResistance) 40 Ohms
OperatingMode Fundamental
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
MountingType Surface Mount
Size/Dimension 0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm)