RSD51M100.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSD51M100.
| Image |  |
| Part Number | RSD51M100 | RSD51M200 |
| Manufacturer | Rendeer Systems | Rendeer Systems |
| Packaging | Bulk | Bulk |
| Series | ||
| RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | 120MHz | 120MHz |
| RAM Size | 192KB (Internal), 16MB (External QSPI) | 192KB (Internal), 16MB (External QSPI) |
| Flash Size | 512KB | 512KB |
| Part Status | Active | Active |
| Co-Processor | - | - |
| Connector Type | - | - |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M4 | ARM® Cortex®-M4 |
| Size / Dimension | 1.24" x 1.10" (31.5mm x 28mm) | 1.24" x 1.10" (31.5mm x 28mm) |
| Module/Board Type | MCU Core | MCU Core |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) | -40°C ~ 85°C (TA) |