Panasonic Electronic Components ETQ-P4M220KFM
Part No.:
ETQ-P4M220KFM
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
ETQ-P4M220KFM.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 3.9A 92.51MOHM SM
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order ETQ-P4M220KFM on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ETQ-P4M220KFM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ETQ-P4M220KFM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ETQ-P4M220KFM.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ETQ-P4M4R7KFM ETQ-P4M220KFM ETQ-P4M100KFM ETQ-P4M470KFM
Part Number ETQ-P4M4R7KFM ETQ-P4M220KFM ETQ-P4M100KFM ETQ-P4M470KFM
Package/Case 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead
ProductStatus Active Active Active Active
Type Drum Core, Wirewound Drum Core, Wirewound Drum Core, Wirewound Drum Core, Wirewound
Material-Core Metal Composite Metal Composite Metal Composite Metal Composite
Inductance 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 3.9 A 3.9 A 3.9 A 3.9 A
Current-Saturation(Isat) 4.6A 4.6A 4.6A 4.6A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 92.51mOhm Max 92.51mOhm Max 92.51mOhm Max 92.51mOhm Max
Q@Freq - - - -
Frequency-SelfResonant - - - -
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz