Nisshinbo Micro Devices Inc. RP104K321B-TR
Part No.:
RP104K321B-TR
Manufacturer:
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
RP104K321B-TR.pdf
Description:
IC REG LIN 3.2V 150MA DFN1010-4
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order RP104K321B-TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RP104K321B-TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP104K321B-TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RP104K321B-TR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RP104N301D-TR-FE RP104K301C-TR RP104K301D-TR RP104K311D-TR RP104K321B-TR
Part Number RP104N301D-TR-FE RP104K301C-TR RP104K301D-TR RP104K311D-TR RP104K321B-TR
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series RP104x RP104x RP104x RP104x RP104x
ProductStatus Active Active Active Active Active
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 5.25V 5.25V 5.25V 5.25V 5.25V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.2V 3.2V 3.2V 3.2V 3.2V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) 0.32V @ 150mA 0.32V @ 150mA 0.32V @ 150mA 0.32V @ 150mA 0.32V @ 150mA
Current-Output 150mA 150mA 150mA 150mA 150mA
Current-Quiescent(Iq) 1.5 µA 1.5 µA 1.5 µA 1.5 µA 1.5 µA
Current-Supply(Max) - - - - -
PSRR - - - - -
ControlFeatures Enable Enable Enable Enable Enable
ProtectionFeatures Over Current Over Current Over Current Over Current Over Current
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C