Mornsun America, LLC URF4812LP-10WR3
Part No.:
URF4812LP-10WR3
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
URF4812LP-10WR3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 10W
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order URF4812LP-10WR3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the URF4812LP-10WR3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of URF4812LP-10WR3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image URF4812LP-10WR3
Part Number URF4812LP-10WR3
Manufacturer Mornsun America, LLC
Package/Case 6-DIP Module, 5 Leads
Packaging Tube
Series URF4812LP-10WR3 (10W)
ProductStatus Active
Type Isolated Module
NumberofOutputs 1
Voltage-Input(Min) 18V
Voltage-Input(Max) 75V
Voltage-Output1 12V
Voltage-Output2 -
Voltage-Output3 -
Voltage-Output4 -
Current-Output(Max) 833mA
Power(Watts) 10 W
Voltage-Isolation 3 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 86%
MountingType Through Hole
Size/Dimension 2.03 L x 1.04 W x 0.47 H (51.5mm x 26.5mm x 12.0mm)