Mornsun America, LLC URB2403LD-20WR3
Part No.:
URB2403LD-20WR3
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
URB2403LD-20WR3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 20W
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order URB2403LD-20WR3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the URB2403LD-20WR3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of URB2403LD-20WR3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image URB2403LD-20WR3
Part Number URB2403LD-20WR3
Manufacturer Mornsun America, LLC
Package/Case 6-DIP Module
Packaging Tube
Series URB2403LD-20WR3 (20W)
ProductStatus Active
Type Isolated Module
NumberofOutputs 1
Voltage-Input(Min) 9V
Voltage-Input(Max) 36V
Voltage-Output1 3.3V
Voltage-Output2 -
Voltage-Output3 -
Voltage-Output4 -
Current-Output(Max) 5A
Power(Watts) 17 W
Voltage-Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Adjustable Output, Remote On/Off
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 86%
MountingType Through Hole
Size/Dimension 2.00 L x 1.00 W x 0.46 H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)