Microchip Technology DSA1221DA1-16M66600VAO
Part No.:
DSA1221DA1-16M66600VAO
Package:
6-VDFN
Datasheet:
DSA1221DA1-16M66600VAO.pdf
Description:
MEMS OSC, AUTOMOTIVE, LOW JITTER
Product details
1. How to order DSA1221DA1-16M66600VAO on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DSA1221DA1-16M66600VAO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSA1221DA1-16M66600VAO?
Package/Case 6-VDFN 6-VDFN 6-VDFN 6-VDFN 6-VDFN
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Frequency 16.666 MHz 16.666 MHz 16.666 MHz 16.666 MHz 16.666 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS CMOS CMOS CMOS
Voltage-Supply 2.5V ~ 3.3V 2.5V ~ 3.3V 2.5V ~ 3.3V 2.5V ~ 3.3V 2.5V ~ 3.3V
FrequencyStability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm
AbsolutePullRange(APR) - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
SpreadSpectrumBandwidth - - - - -
Current-Supply(Max) 27mA (Typ) 27mA (Typ) 27mA (Typ) 27mA (Typ) 27mA (Typ)
Ratings AEC-Q100 AEC-Q100 AEC-Q100 AEC-Q100 AEC-Q100
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)