Knowles Novacap SV2220BB686M250LLW-3
Part No.:
SV2220BB686M250LLW-3
Manufacturer:
Knowles Novacap
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Stacked SMD, 3 L-Lead
Datasheet:
SV2220BB686M250LLW-3.pdf
Description:
CAP CER 68UF 25V X7R SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SV2220BB686M250LLW-3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SV2220BB686M250LLW-3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SV2220BB686M250LLW-3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Knowles Novacap Knowles Novacap Knowles Novacap Knowles Novacap Knowles Novacap
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SV2220 SV2220 SV2220 SV2220 SV2220
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 68 µF 68 µF 68 µF 68 µF 68 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 25V 25V 25V 25V 25V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Low ESL (Stacked) Low ESL (Stacked) Low ESL (Stacked) Low ESL (Stacked) Low ESL (Stacked)
Ratings - - - - -
Applications SMPS Filtering SMPS Filtering SMPS Filtering SMPS Filtering SMPS Filtering
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.374 L x 0.300 W (9.50mm x 7.62mm) 0.374 L x 0.300 W (9.50mm x 7.62mm) 0.374 L x 0.300 W (9.50mm x 7.62mm) 0.374 L x 0.300 W (9.50mm x 7.62mm) 0.374 L x 0.300 W (9.50mm x 7.62mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.300 (7.62mm) 0.300 (7.62mm) 0.300 (7.62mm) 0.300 (7.62mm) 0.300 (7.62mm)
LeadSpacing 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)