KEMET CDR05BX104BKUS7185
Part No.:
CDR05BX104BKUS7185
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
CDR05BX104BKUS7185.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V BX 1825
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CDR05BX104BKUS7185 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CDR05BX104BKUS7185 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR05BX104BKUS7185?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR05BX104BKUS7185 CDR05BX224AKUS7185 CDR05BX104BKWS7185 CDR05BX104BKSS7185
Part Number CDR05BX104BKUS7185 CDR05BX224AKUS7185 CDR05BX104BKWS7185 CDR05BX104BKSS7185
Manufacturer KEMET KEMET KEMET KEMET
Package/Case 1825 (4564 Metric) 1825 (4564 Metric) 1825 (4564 Metric) 1825 (4564 Metric)
ProductStatus Active Active Active Active
Capacitance 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 100V 100V 100V 100V
TemperatureCoefficient BX BX BX BX
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - -
Ratings - - - -
Applications High Reliability High Reliability High Reliability High Reliability
FailureRate S (0.001%) S (0.001%) S (0.001%) S (0.001%)
MountingType Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Size/Dimension 0.180 L x 0.250 W (4.57mm x 6.35mm) 0.180 L x 0.250 W (4.57mm x 6.35mm) 0.180 L x 0.250 W (4.57mm x 6.35mm) 0.180 L x 0.250 W (4.57mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max) - - - -
Thickness(Max) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm)