Chilisin Electronics AWCS001610083N3K00
Part No.:
AWCS001610083N3K00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
AWCS001610083N3K00.pdf
Description:
INDUCTOR RF
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order AWCS001610083N3K00 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the AWCS001610083N3K00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AWCS001610083N3K00?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AWCS0016100843NJ00 AWCS0016100856NJ00 AWCS001610083N3K00 AWCS001207072N5J00 AWCS0016100856NK00
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series AWCS AWCS AWCS AWCS AWCS
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 3.3 nH 3.3 nH 3.3 nH 3.3 nH 3.3 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 700 mA 700 mA 700 mA 700 mA 700 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 45mOhm Max 45mOhm Max 45mOhm Max 45mOhm Max 45mOhm Max
Q@Freq 35 @ 250MHz 35 @ 250MHz 35 @ 250MHz 35 @ 250MHz 35 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 5.9GHz 5.9GHz 5.9GHz 5.9GHz 5.9GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz