Chilisin Electronics AWCM001106052N9D00
Part No.:
AWCM001106052N9D00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
AWCM001106052N9D00.pdf
Description:
INDUCTOR RF
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order AWCM001106052N9D00 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the AWCM001106052N9D00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AWCM001106052N9D00?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AWCM0011060530NG00 AWCM001106052N9D00 AWCM0011060533NJ00 AWCM0011060556NG00 AWCM0011060551NG00
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series AWCM AWCM AWCM AWCM AWCM
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 2.9 nH 2.9 nH 2.9 nH 2.9 nH 2.9 nH
Tolerance ±0.5nH ±0.5nH ±0.5nH ±0.5nH ±0.5nH
CurrentRating(Amps) 750 mA 750 mA 750 mA 750 mA 750 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 70mOhm Max 70mOhm Max 70mOhm Max 70mOhm Max 70mOhm Max
Q@Freq 20 @ 250MHz 20 @ 250MHz 20 @ 250MHz 20 @ 250MHz 20 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 15GHz 15GHz 15GHz 15GHz 15GHz
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz