Amotech A80B390JT500T
Part No.:
A80B390JT500T
Manufacturer:
Amotech
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
A80B390JT500T.pdf
Description:
CAP CER 39PF 500V C0G/NP0 1111
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order A80B390JT500T on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the A80B390JT500T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of A80B390JT500T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of A80B390JT500T.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image A80B101JT500T A80B390JT500T A80B300JT500T A80B220JT500T A80B180JT500T
Part Number A80B101JT500T A80B390JT500T A80B300JT500T A80B220JT500T A80B180JT500T
Manufacturer Amotech Amotech Amotech Amotech Amotech
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series A80B A80B A80B A80B A80B
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 39 pF 39 pF 39 pF 39 pF 39 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 500V 500V 500V 500V 500V
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Ratings - - - - -
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm) 0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.070 (1.78mm) 0.070 (1.78mm) 0.070 (1.78mm) 0.070 (1.78mm) 0.070 (1.78mm)