Abracon LLC EMK11H2H-20.000M TR
Part No.:
EMK11H2H-20.000M TR
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
EMK11H2H-20.000M TR.pdf
Description:
EMK11
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order EMK11H2H-20.000M TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the EMK11H2H-20.000M TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EMK11H2H-20.000M TR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series EMK11 EMK11 EMK11 EMK11 EMK11
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
BaseResonator MEMS MEMS MEMS MEMS MEMS
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 20 MHz 20 MHz 20 MHz 20 MHz 20 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output LVCMOS LVCMOS LVCMOS LVCMOS LVCMOS
Voltage-Supply 1.8V 1.8V 1.8V 1.8V 1.8V
FrequencyStability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm
AbsolutePullRange(APR) - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth - - - - -
Current-Supply(Max) 15mA 15mA 15mA 15mA 15mA
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)