onsemi NCV891130PD33R2G
Part No.:
NCV891130PD33R2G
Manufacturer:
onsemi
Category:
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
NCV891130PD33R2G.pdf
Description:
IC REG BUCK 3.3V 1.2A 8SOIC