NCP705MT28TCG.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NCP705MT28TCG.
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.8V | 2.8V | 2.8V | 2.8V | 2.8V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.35V @ 500mA | 0.35V @ 500mA | 0.35V @ 500mA | 0.35V @ 500mA | 0.35V @ 500mA |
| Current-Output | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 25 µA | 25 µA | 25 µA | 25 µA | 25 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 73dB ~ 56dB (100Hz ~ 10kHz) | 73dB ~ 56dB (100Hz ~ 10kHz) | 73dB ~ 56dB (100Hz ~ 10kHz) | 73dB ~ 56dB (100Hz ~ 10kHz) | 73dB ~ 56dB (100Hz ~ 10kHz) |