NCP151AAMX330180TCG.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V, 1.8V | 3.3V, 1.8V | 3.3V, 1.8V | 3.3V, 1.8V | 3.3V, 1.8V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 300mA, 300mA | 300mA, 300mA | 300mA, 300mA | 300mA, 300mA | 300mA, 300mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 200 µA | 200 µA | 200 µA | 200 µA | 200 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 70dB (1kHz) | 70dB (1kHz) | 70dB (1kHz) | 70dB (1kHz) | 70dB (1kHz) |