onsemi LP2951ACD-3.3R2G
Part No.:
LP2951ACD-3.3R2G
Manufacturer:
onsemi
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
LP2951ACD-3.3R2G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8SOIC