onsemi LM2575TV-3.3G
Part No.:
LM2575TV-3.3G
Manufacturer:
onsemi
Package:
TO-220-5 Formed Leads
Datasheet:
LM2575TV-3.3G.pdf
Description:
IC REG BUCK 3.3V TO220-5
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LM2575TV-3.3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LM2575TV-3.3G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LM2575TV-3.3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LM2575TV-3.3G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer onsemi onsemi onsemi onsemi onsemi
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck Buck Buck
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 4.75V 4.75V 4.75V 4.75V 4.75V
Voltage-Input(Max) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 1A 1A 1A 1A 1A
Frequency-Switching 52kHz 52kHz 52kHz 52kHz 52kHz