ams-OSRAM USA Inc. LY T670-K1L2-26-0-10-R18-Z
Part No.:
LY T670-K1L2-26-0-10-R18-Z
Datasheet:
LY T670-K1L2-26-0-10-R18-Z.pdf
Description:
LED YELLOW CLEAR 2PLCC SMD
Product details
1. How to order LY T670-K1L2-26-0-10-R18-Z on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LY T670-K1L2-26-0-10-R18-Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LY T670-K1L2-26-0-10-R18-Z?
Series TOPLED® TOPLED® TOPLED® TOPLED® TOPLED®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Color Yellow Yellow Yellow Yellow Yellow
Configuration Standard Standard Standard Standard Standard
LensColor Colorless Colorless Colorless Colorless Colorless
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
MillicandelaRating 12.5mcd 12.5mcd 12.5mcd 12.5mcd 12.5mcd
LensSize 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 2V 2V 2V 2V 2V
Current-Test 10mA 10mA 10mA 10mA 10mA
ViewingAngle 120° 120° 120° 120° 120°
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength-Dominant 590nm 590nm 590nm 590nm 590nm
Wavelength-Peak 586nm 586nm 586nm 586nm 586nm
Features - - - - -
Size/Dimension 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W