LY P47F-V2AB-4-3B5A-30-R18F-Z-XX.pdf
| Color | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow |
| MillicandelaRating | 1350mcd | 1350mcd | 1350mcd | 1350mcd | 1350mcd |
| LensSize | 1.60mm Dia | 1.60mm Dia | 1.60mm Dia | 1.60mm Dia | 1.60mm Dia |
| Voltage-Forward(Vf)(Typ) | 2.25V | 2.25V | 2.25V | 2.25V | 2.25V |
| Current-Test | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA |
| ViewingAngle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength-Dominant | 588nm | 588nm | 588nm | 588nm | 588nm |
| Wavelength-Peak | 597nm | 597nm | 597nm | 597nm | 597nm |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W |