| MillicandelaRating | - | - | - | - | - |
| LensSize | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage-Forward(Vf)(Typ) | 2V | 2V | 2V | 2V | 2V |
| Current-Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| ViewingAngle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Wavelength-Dominant | 588nm | 588nm | 588nm | 588nm | 588nm |
| Wavelength-Peak | 591nm | 591nm | 591nm | 591nm | 591nm |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 4.00mm L x 3.60mm W | 4.00mm L x 3.60mm W | 4.00mm L x 3.60mm W | 4.00mm L x 3.60mm W | 4.00mm L x 3.60mm W |