ams-OSRAM USA Inc. LW TVSG.BB-BXBZ-HB-Z486-20-R18-Z-APS
Part No.:
LW TVSG.BB-BXBZ-HB-Z486-20-R18-Z-APS
Manufacturer:
ams-OSRAM USA Inc.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-PLCC
Datasheet:
LW TVSG.BB-BXBZ-HB-Z486-20-R18-Z-APS.pdf
Description:
LED SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LW TVSG.BB-BXBZ-HB-Z486-20-R18-Z-APS on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LW TVSG.BB-BXBZ-HB-Z486-20-R18-Z-APS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LW TVSG.BB-BXBZ-HB-Z486-20-R18-Z-APS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 2-PLCC 2-PLCC 2-PLCC 2-PLCC 2-PLCC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TOPLED® TOPLED® TOPLED® TOPLED® TOPLED®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Color White White White White White
Configuration - - - - -
LensColor Yellow Yellow Yellow Yellow Yellow
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
MillicandelaRating 2300mcd 2300mcd 2300mcd 2300mcd 2300mcd
LensSize 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 3.05V 3.05V 3.05V 3.05V 3.05V
Current-Test 20mA 20mA 20mA 20mA 20mA
ViewingAngle 120° 120° 120° 120° 120°
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength-Dominant - - - - -
Wavelength-Peak - - - - -
Features - - - - -
Size/Dimension 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W