| Image |  |
| Package/Case | 2-PLCC | 2-PLCC | 2-PLCC | 2-PLCC | 2-PLCC |
| Series | TOPLED | TOPLED | TOPLED | TOPLED | TOPLED |
| ProductStatus | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy |
| Color | White | White | White | White | White |
| Configuration | - | - | - | - | - |
| LensColor | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow |
| LensTransparency | Diffused | Diffused | Diffused | Diffused | Diffused |
| MillicandelaRating | 91.5mcd | 91.5mcd | 91.5mcd | 91.5mcd | 91.5mcd |
| LensSize | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage-Forward(Vf)(Typ) | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V |
| Current-Test | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| ViewingAngle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength-Dominant | - | - | - | - | - |
| Wavelength-Peak | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |