ams-OSRAM USA Inc. LW P473-Q2R2-NOL-1-10-R18-Z-KS
Part No.:
LW P473-Q2R2-NOL-1-10-R18-Z-KS
Manufacturer:
ams-OSRAM USA Inc.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-SMD, Flat Lead
Datasheet:
LW P473-Q2R2-NOL-1-10-R18-Z-KS.pdf
Description:
LED SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LW P473-Q2R2-NOL-1-10-R18-Z-KS on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LW P473-Q2R2-NOL-1-10-R18-Z-KS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LW P473-Q2R2-NOL-1-10-R18-Z-KS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 2-SMD, Flat Lead 2-SMD, Flat Lead 2-SMD, Flat Lead 2-SMD, Flat Lead 2-SMD, Flat Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series PointLED® PointLED® PointLED® PointLED® PointLED®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Color White White White White White
Configuration - - - - -
LensColor Yellow Yellow Yellow Yellow Yellow
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
MillicandelaRating 135mcd 135mcd 135mcd 135mcd 135mcd
LensSize 1.60mm Dia 1.60mm Dia 1.60mm Dia 1.60mm Dia 1.60mm Dia
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 3.1V 3.1V 3.1V 3.1V 3.1V
Current-Test 10mA 10mA 10mA 10mA 10mA
ViewingAngle 120° 120° 120° 120° 120°
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength-Dominant - - - - -
Wavelength-Peak - - - - -
Features - - - - -
Size/Dimension 3.40mm L x 1.90mm W 3.40mm L x 1.90mm W 3.40mm L x 1.90mm W 3.40mm L x 1.90mm W 3.40mm L x 1.90mm W