| MillicandelaRating | 135mcd | 135mcd | 135mcd | 135mcd | 135mcd |
| LensSize | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm |
| Voltage-Forward(Vf)(Typ) | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V |
| Current-Test | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W |