| Image |  |
| Package/Case | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead |
| Series | Mini TOPLED® | Mini TOPLED® | Mini TOPLED® | Mini TOPLED® | Mini TOPLED® |
| ProductStatus | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy |
| Color | White | White | White | White | White |
| Configuration | - | - | - | - | - |
| LensColor | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow |
| LensTransparency | Diffused | Diffused | Diffused | Diffused | Diffused |
| MillicandelaRating | 91.5mcd | 91.5mcd | 91.5mcd | 91.5mcd | 91.5mcd |
| LensSize | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm |
| Voltage-Forward(Vf)(Typ) | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V |
| Current-Test | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| ViewingAngle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength-Dominant | - | - | - | - | - |
| Wavelength-Peak | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W |