LT M673-Q1R1-35-1-10-R18-Z-HE.pdf
| Image |  |
| Package/Case | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead |
| Series | Mini TOPLED® | Mini TOPLED® | Mini TOPLED® | Mini TOPLED® | Mini TOPLED® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Color | Green | Green | Green | Green | Green |
| Configuration | - | - | - | - | - |
| LensColor | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless |
| LensTransparency | Clear | Clear | Clear | Clear | Clear |
| MillicandelaRating | 105.5mcd | 105.5mcd | 105.5mcd | 105.5mcd | 105.5mcd |
| LensSize | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm |
| Voltage-Forward(Vf)(Typ) | 3.05V | 3.05V | 3.05V | 3.05V | 3.05V |
| Current-Test | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| ViewingAngle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength-Dominant | 532nm | 532nm | 532nm | 532nm | 532nm |
| Wavelength-Peak | 527nm | 527nm | 527nm | 527nm | 527nm |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W |