ams-OSRAM USA Inc. LT L29S-P2Q2-25-0-10-R18-Z-JC
Part No.:
LT L29S-P2Q2-25-0-10-R18-Z-JC
Manufacturer:
ams-OSRAM USA Inc.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LT L29S-P2Q2-25-0-10-R18-Z-JC.pdf
Description:
LED SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LT L29S-P2Q2-25-0-10-R18-Z-JC on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LT L29S-P2Q2-25-0-10-R18-Z-JC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LT L29S-P2Q2-25-0-10-R18-Z-JC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SMARTLED® 0603 SMARTLED® 0603 SMARTLED® 0603 SMARTLED® 0603 SMARTLED® 0603
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Color Green Green Green Green Green
Configuration - - - - -
LensColor Colorless Colorless Colorless Colorless Colorless
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
MillicandelaRating 84mcd 84mcd 84mcd 84mcd 84mcd
LensSize 1.30mm x 0.70mm 1.30mm x 0.70mm 1.30mm x 0.70mm 1.30mm x 0.70mm 1.30mm x 0.70mm
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 3.4V 3.4V 3.4V 3.4V 3.4V
Current-Test 10mA 10mA 10mA 10mA 10mA
ViewingAngle 155° 155° 155° 155° 155°
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength-Dominant 529nm 529nm 529nm 529nm 529nm
Wavelength-Peak 523nm 523nm 523nm 523nm 523nm
Features - - - - -
Size/Dimension 1.70mm L x 0.80mm W 1.70mm L x 0.80mm W 1.70mm L x 0.80mm W 1.70mm L x 0.80mm W 1.70mm L x 0.80mm W