LT E63C-CADA-35-1-30-R33-Z-SV.pdf
| Image |  |
| Package/Case | 4-PLCC | 4-PLCC | 4-PLCC | 4-PLCC | 4-PLCC |
| Series | Power TOPLED® | Power TOPLED® | Power TOPLED® | Power TOPLED® | Power TOPLED® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Color | Green | Green | Green | Green | Green |
| Configuration | - | - | - | - | - |
| LensColor | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless |
| LensTransparency | Clear | Clear | Clear | Clear | Clear |
| MillicandelaRating | - | - | - | - | - |
| LensSize | 2.60mm Dia | 2.60mm Dia | 2.60mm Dia | 2.60mm Dia | 2.60mm Dia |
| Voltage-Forward(Vf)(Typ) | 3.5V | 3.5V | 3.5V | 3.5V | 3.5V |
| Current-Test | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA |
| ViewingAngle | 20° | 20° | 20° | 20° | 20° |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength-Dominant | 525nm | 525nm | 525nm | 525nm | 525nm |
| Wavelength-Peak | 520nm | 520nm | 520nm | 520nm | 520nm |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |