LS T67D-T2U2-1-1-20-R18-Z-TW.pdf
| Color | Red | Red | Red | Red | Red |
| MillicandelaRating | 532.5mcd | 532.5mcd | 532.5mcd | 532.5mcd | 532.5mcd |
| LensSize | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage-Forward(Vf)(Typ) | 2.2V | 2.2V | 2.2V | 2.2V | 2.2V |
| Current-Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| ViewingAngle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength-Dominant | 633nm | 633nm | 633nm | 633nm | 633nm |
| Wavelength-Peak | 645nm | 645nm | 645nm | 645nm | 645nm |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |