ams-OSRAM USA Inc. LS T670-K1L2-1-0-10-R18-Z
Part No.:
LS T670-K1L2-1-0-10-R18-Z
Manufacturer:
ams-OSRAM USA Inc.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-PLCC
Datasheet:
LS T670-K1L2-1-0-10-R18-Z.pdf
Description:
LED RED CLEAR 2PLCC SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LS T670-K1L2-1-0-10-R18-Z on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LS T670-K1L2-1-0-10-R18-Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LS T670-K1L2-1-0-10-R18-Z?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 2-PLCC 2-PLCC 2-PLCC 2-PLCC 2-PLCC
Series TOPLED® TOPLED® TOPLED® TOPLED® TOPLED®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Color Red Red Red Red Red
Configuration Standard Standard Standard Standard Standard
LensColor Colorless Colorless Colorless Colorless Colorless
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
MillicandelaRating 12.55mcd 12.55mcd 12.55mcd 12.55mcd 12.55mcd
LensSize 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 2V 2V 2V 2V 2V
Current-Test 10mA 10mA 10mA 10mA 10mA
ViewingAngle 120° 120° 120° 120° 120°
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength-Dominant 628nm 628nm 628nm 628nm 628nm
Wavelength-Peak 635nm 635nm 635nm 635nm 635nm
Features - - - - -
Size/Dimension 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W