LS P47F-V1AA-1-3B4A-30-R18F-Z-XX.pdf
| Image |  |
| Series | PointLED® | PointLED® | PointLED® | PointLED® | PointLED® |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Red | Red | Red | Red | Red |
| Configuration | - | - | - | - | - |
| LensColor | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless |
| LensTransparency | Clear | Clear | Clear | Clear | Clear |
| MillicandelaRating | 1055mcd | 1055mcd | 1055mcd | 1055mcd | 1055mcd |
| LensSize | 1.60mm Dia | 1.60mm Dia | 1.60mm Dia | 1.60mm Dia | 1.60mm Dia |
| Voltage-Forward(Vf)(Typ) | 2.1V | 2.1V | 2.1V | 2.1V | 2.1V |
| Current-Test | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA |
| ViewingAngle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength-Dominant | 633nm | 633nm | 633nm | 633nm | 633nm |
| Wavelength-Peak | 645nm | 645nm | 645nm | 645nm | 645nm |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W |