ams-OSRAM USA Inc. LS M67K-K1-1-0-2-R18-Z-BP
Part No.:
LS M67K-K1-1-0-2-R18-Z-BP
Datasheet:
LS M67K-K1-1-0-2-R18-Z-BP.pdf
Description:
LED SMD
Product details
1. How to order LS M67K-K1-1-0-2-R18-Z-BP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LS M67K-K1-1-0-2-R18-Z-BP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LS M67K-K1-1-0-2-R18-Z-BP?
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Color Red Red Red Red Red
Configuration - - - - -
LensColor Colorless Colorless Colorless Colorless Colorless
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
MillicandelaRating 8.05mcd 8.05mcd 8.05mcd 8.05mcd 8.05mcd
LensSize 1.50mm x 1.00mm 1.50mm x 1.00mm 1.50mm x 1.00mm 1.50mm x 1.00mm 1.50mm x 1.00mm
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 1.8V 1.8V 1.8V 1.8V 1.8V
Current-Test 2mA 2mA 2mA 2mA 2mA
ViewingAngle 120° 120° 120° 120° 120°
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength-Dominant 630nm 630nm 630nm 630nm 630nm
Wavelength-Peak 643nm 643nm 643nm 643nm 643nm
Features - - - - -
Size/Dimension 2.00mm L x 1.40mm W 2.00mm L x 1.40mm W 2.00mm L x 1.40mm W 2.00mm L x 1.40mm W 2.00mm L x 1.40mm W