ams-OSRAM USA Inc. LS L29K-G2H2-1-0-2-R18-Z-TW
Part No.:
LS L29K-G2H2-1-0-2-R18-Z-TW
Manufacturer:
ams-OSRAM USA Inc.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LS L29K-G2H2-1-0-2-R18-Z-TW.pdf
Description:
LED SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LS L29K-G2H2-1-0-2-R18-Z-TW on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LS L29K-G2H2-1-0-2-R18-Z-TW price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LS L29K-G2H2-1-0-2-R18-Z-TW?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SMARTLED® 0603 SMARTLED® 0603 SMARTLED® 0603 SMARTLED® 0603 SMARTLED® 0603
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Color Red Red Red Red Red
Configuration - - - - -
LensColor Colorless Colorless Colorless Colorless Colorless
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
MillicandelaRating 3.37mcd 3.37mcd 3.37mcd 3.37mcd 3.37mcd
LensSize 1.30mm x 0.70mm 1.30mm x 0.70mm 1.30mm x 0.70mm 1.30mm x 0.70mm 1.30mm x 0.70mm
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 1.8V 1.8V 1.8V 1.8V 1.8V
Current-Test 2mA 2mA 2mA 2mA 2mA
ViewingAngle 160° 160° 160° 160° 160°
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength-Dominant 630nm 630nm 630nm 630nm 630nm
Wavelength-Peak 643nm 643nm 643nm 643nm 643nm
Features - - - - -
Size/Dimension 1.70mm L x 0.80mm W 1.70mm L x 0.80mm W 1.70mm L x 0.80mm W 1.70mm L x 0.80mm W 1.70mm L x 0.80mm W