LP T67F-P2Q1-34-1-20-R18-Z-XX.pdf
| Color | Green | Green | Green | Green | Green |
| MillicandelaRating | 73mcd | 73mcd | 73mcd | 73mcd | 73mcd |
| LensSize | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage-Forward(Vf)(Typ) | 2.1V | 2.1V | 2.1V | 2.1V | 2.1V |
| Current-Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| ViewingAngle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength-Dominant | 560nm | 560nm | 560nm | 560nm | 560nm |
| Wavelength-Peak | 562nm | 562nm | 562nm | 562nm | 562nm |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |