ams-OSRAM USA Inc. LO A67F-V2BB-24
Part No.:
LO A67F-V2BB-24
Datasheet:
LO A67F-V2BB-24.pdf
Description:
LED ORANGE CLEAR SMD R/A
Product details
1. How to order LO A67F-V2BB-24 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LO A67F-V2BB-24 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LO A67F-V2BB-24?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SIDELED® SIDELED® SIDELED® SIDELED® SIDELED®
Color Orange Orange Orange Orange Orange
Configuration Standard Standard Standard Standard Standard
LensColor Colorless Colorless Colorless Colorless Colorless
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
MillicandelaRating 1850mcd 1850mcd 1850mcd 1850mcd 1850mcd
LensSize 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 2V 2V 2V 2V 2V
Current-Test 30mA 30mA 30mA 30mA 30mA
ViewingAngle 120° 120° 120° 120° 120°
Wavelength-Dominant 606nm 606nm 606nm 606nm 606nm
Wavelength-Peak 610nm 610nm 610nm 610nm 610nm
Features - - - - -
Size/Dimension 4.00mm L x 3.60mm W 4.00mm L x 3.60mm W 4.00mm L x 3.60mm W 4.00mm L x 3.60mm W 4.00mm L x 3.60mm W