| Image |  |
| Series | SIDELED® | SIDELED® | SIDELED® | SIDELED® | SIDELED® |
| ProductStatus | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy |
| Color | Orange | Orange | Orange | Orange | Orange |
| Configuration | - | - | - | - | - |
| LensColor | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless |
| LensTransparency | Clear | Clear | Clear | Clear | Clear |
| MillicandelaRating | - | - | - | - | - |
| LensSize | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage-Forward(Vf)(Typ) | 2V | 2V | 2V | 2V | 2V |
| Current-Test | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA |
| ViewingAngle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Wavelength-Dominant | 606nm | 606nm | 606nm | 606nm | 606nm |
| Wavelength-Peak | 610nm | 610nm | 610nm | 610nm | 610nm |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 4.00mm L x 3.60mm W | 4.00mm L x 3.60mm W | 4.00mm L x 3.60mm W | 4.00mm L x 3.60mm W | 4.00mm L x 3.60mm W |