ams-OSRAM USA Inc. LG T67F-R2S1-23-1-20-R18-Z-HAN
Part No.:
LG T67F-R2S1-23-1-20-R18-Z-HAN
Datasheet:
LG T67F-R2S1-23-1-20-R18-Z-HAN.pdf
Description:
LED SMD
Product details
1. How to order LG T67F-R2S1-23-1-20-R18-Z-HAN on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LG T67F-R2S1-23-1-20-R18-Z-HAN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LG T67F-R2S1-23-1-20-R18-Z-HAN?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TOPLED TOPLED TOPLED TOPLED TOPLED
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Color Green Green Green Green Green
Configuration - - - - -
LensColor Colorless Colorless Colorless Colorless Colorless
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
MillicandelaRating 182mcd 182mcd 182mcd 182mcd 182mcd
LensSize 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 2.1V 2.1V 2.1V 2.1V 2.1V
Current-Test 20mA 20mA 20mA 20mA 20mA
ViewingAngle 120° 120° 120° 120° 120°
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength-Dominant 569nm 569nm 569nm 569nm 569nm
Wavelength-Peak 572nm 572nm 572nm 572nm 572nm
Features - - - - -
Size/Dimension 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W