ams-OSRAM USA Inc. LG T676-P1Q1-34-0-20-R18-Z-VL
Part No.:
LG T676-P1Q1-34-0-20-R18-Z-VL
Datasheet:
LG T676-P1Q1-34-0-20-R18-Z-VL.pdf
Description:
LED SMD
Product details
1. How to order LG T676-P1Q1-34-0-20-R18-Z-VL on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LG T676-P1Q1-34-0-20-R18-Z-VL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LG T676-P1Q1-34-0-20-R18-Z-VL?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series Hyper TOPLED® Hyper TOPLED® Hyper TOPLED® Hyper TOPLED® Hyper TOPLED®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Color Green Green Green Green Green
Configuration - - - - -
LensColor Colorless Colorless Colorless Colorless Colorless
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
MillicandelaRating 67.5mcd 67.5mcd 67.5mcd 67.5mcd 67.5mcd
LensSize 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia 2.40mm Dia
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 2V 2V 2V 2V 2V
Current-Test 20mA 20mA 20mA 20mA 20mA
ViewingAngle 120° 120° 120° 120° 120°
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength-Dominant 572nm 572nm 572nm 572nm 572nm
Wavelength-Peak 572nm 572nm 572nm 572nm 572nm
Features - - - - -
Size/Dimension 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W