ams-OSRAM USA Inc. LG Q396-QR-24-0-20-R18-Z-DL
Part No.:
LG Q396-QR-24-0-20-R18-Z-DL
Manufacturer:
ams-OSRAM USA Inc.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LG Q396-QR-24-0-20-R18-Z-DL.pdf
Description:
LED SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LG Q396-QR-24-0-20-R18-Z-DL on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LG Q396-QR-24-0-20-R18-Z-DL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LG Q396-QR-24-0-20-R18-Z-DL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CHIPLED 0603 CHIPLED 0603 CHIPLED 0603 CHIPLED 0603 CHIPLED 0603
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Color Green Green Green Green Green
Configuration - - - - -
LensColor Colorless Colorless Colorless Colorless Colorless
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
MillicandelaRating 125.5mcd 125.5mcd 125.5mcd 125.5mcd 125.5mcd
LensSize 1.00mm x 0.80mm 1.00mm x 0.80mm 1.00mm x 0.80mm 1.00mm x 0.80mm 1.00mm x 0.80mm
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 2V 2V 2V 2V 2V
Current-Test 20mA 20mA 20mA 20mA 20mA
ViewingAngle 150° 150° 150° 150° 150°
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength-Dominant 573nm 573nm 573nm 573nm 573nm
Wavelength-Peak - - - - -
Features - - - - -
Size/Dimension 1.60mm L x 0.80mm W 1.60mm L x 0.80mm W 1.60mm L x 0.80mm W 1.60mm L x 0.80mm W 1.60mm L x 0.80mm W