LA T67F-U2V2-24-1-20-R18-Z-HE.pdf
| Color | Amber | Amber | Amber | Amber | Amber |
| MillicandelaRating | - | - | - | - | - |
| LensSize | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage-Forward(Vf)(Typ) | 1.96V | 1.96V | 1.96V | 1.96V | 1.96V |
| Current-Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| ViewingAngle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength-Dominant | 618nm | 618nm | 618nm | 618nm | 618nm |
| Wavelength-Peak | 624nm | 624nm | 624nm | 624nm | 624nm |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |